Kurban Bayramında Kargolar Çalışıyor Mu? (2023)
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Kurban Bayramında Kargolar Çalışıyor Mu? (2023)

2

Kurban Bayramında kargolar çalışıyor mu? Kurban Bayramı yaklaşırken, e-ticaret satıcıları ve müşteriler, bayram tatili süresince kargo hizmetlerinin nasıl etkileneceği konusunda endişeleniyor. Her resmi tatilde olduğu gibi, bayram tatili boyunca kargo çalışma gün ve saatleri konusu da merak edilenler arasında yer alıyor. Ayrıca, bayram tatilinin 7 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı da vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Kargo şirketlerinin belirli çalışma saatleri ve günleri bulunduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle, bayram döneminde kargo hizmetlerinin nasıl işleyeceği oldukça önemli bir konudur.

Bayram döneminde kargo şirketlerinin çalışma durumu hakkında araştırmalar yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle büyük çaplı kargo şirketleri, bayram tatilinde kargo süreçlerini düzenlemektedir. Bu bilgiler genellikle kargo şirketlerinin internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında duyurulmaktadır. Kargo şirketlerinin bayram tatilinde çalışma saatlerini ve teslimat sürelerini belirlediği bu duyurular, müşterilere bilgi verme amacı taşır.

Küçük çaplı kargo şirketleri hakkında genel bir bilgi vermek mümkün olmamakla birlikte, büyük çaplı kargo şirketleri bayram döneminde çalışmalarını sürdürebilir. Bu şirketler, müşterilerine bayram süresince hizmet vermeye devam etmekte ve kargoların zamanında teslim edilmesi için çaba sarf etmektedir.

Kurban Bayramında Kargolar Çalışıyor Mu?(2023)

2023 yılında Kurban Bayramı 28 Haziran Çarşamba günü başlayıp, 1 Temmuz Cumartesi günü son buluyor. Arife günü ise 27 Haziran Salı gününe denk geliyor. Kargo firmalarından henüz net bilgi gelmese de tüm firmaların Arife günü tam günü çalışmasını tahmin ediyoruz.

Trendyol Express Kurban Bayramında Çalışıyor Mu?

Trendyol Express Kurban Bayramında çalışacak mı? sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. Trendyol Express, 2023 Kurban Bayramında tam gün faaliyetlerine devam edecektir. 27 Haziran Salı günü, mevcut siparişlerinizin tümünü kargoya teslim etmeniz müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli.

HepsiJET Kurban Bayramında Çalışıyor Mu?

HepsiJET kargo firması da Arife günü tam gün şeklinde hizmet veren kargolardan bir tanesi. Salı günü normal faaliyetlerine devam edecek olan firmaya kargolarınızı teslim edebilirsiniz.

Aras Kargo Kurban Bayramında Çalışıyor Mu?

Aras Kargo, Kurban Bayramı arifesinde tam gün çalışacak. Bayram boyunca hizmet vermeyecek.

Sürat Kargo Kurban Bayramında Çalışıyor Mu?

Sürat Kargo’nun Kurban Bayramı çalışma takvimi yayımlandı. Sürat Kargo 27 Haziran Salı gününe denk gelen Arife günü yarım gün çalışacak.

Yurtiçi Kargo Kurban Bayramında Çalışıyor Mu?

Yurtiçi Kargo, 2023 yılındaki Kurban Bayramında hizmet vermeyecek. Arife gününde ise tam gün şeklinde faaliyetlerine devam edecektir.

Bayramda Çalışan Kargolar

Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi bayramlarda kargo şirketleri genellikle çalışmıyor. İlgili kargo şirketlerinden çalışma takvimi paylaşıldığında sizlerle buradan paylaşacağız.

Bayram Tatili 9 Güne Çıkarsa Ne Olacak?

Bayram tatilininin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir açıklama gelmedi fakat olası bir sürpriz sonrası tatil uzatılırsa Arife günü olan Salı ve bir gün öncesi olan Pazartesi günü de tatil edilirse resmi kurumdakilere göre tatil sayısı 9 güne çıkacaktır. Kargo firmaları için bu durumun geçerli olacağını düşünmüyoruz. 8 günlük kargo birikimi operasyonel olarak çok sorunlu olacağı için firmaların bu tatili uygulayacaklarını düşünmüyoruz.

Kurban Bayramında Hangi Kargolar Çalışmayacak?

Şuan için Kurban Bayramında çalışmayacak kargolar belli fakat özel çalışma sistemine bağlı olan Trendyol Express ve HepsiJet tarafından kesin bir açıklama yapılmadı. Bu kargolar genelde resmi tatillerde çalışmıyor olsa da Arife günleri çalışabilmektedir. Konuyla ilgili henüz bu kargolardan da bir bilgi gelmedi.

Ramazan Bayramında (Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi) Çalışmayan Kargolar

Sürat Kargo,
Yurtiçi Kargo,
Aras Kargo,
MNG Kargo,
AGT Kargo,
UPS Kargo,
PTT Kargo,
HepsiJet
Trendyol Express
Sendeo
Kolay Gelsin
Borusan Lojistik
Ceva Lojistik
Horoz Lojistik

 

Faydalı Linkler:

Ramazan Bayramında Kargolar Çalışıyor Mu?

Trendyol Kargo Ücretleri
Hepsiburada Kargo Ücretleri
n11 Kargo Ücretleri

Çok sık sorulan sorular?

  • kurban bayramı kargolar çalışıyor mu
  • bayramda hangi kargolar çalışıyor
  • kargo sirketleri bayramda calisiyor mu
  • trendyol express ramazan bayramda çalışıyor mu
  • trendyol bayramda çalışıyor mu
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir