N11 Tam Kapanma Dönemini İade/Değişim Süreci Dışında Tuttu
  1. Anasayfa
  2. N11

N11 Tam Kapanma Dönemini İade/Değişim Süreci Dışında Tuttu

0

29 Nisan itibariyle başlayan tam kapanma sürecinde, kargolar faaliyetlerine devam ediyor olsa da müşterilerin kargoya gitmelerinde yaşanacak sorunlar sebebiyle 17 günlük tam kapanma süresi iade/değişim için yasal süre olan 14 gün kapsamı dışında bırakıldı. Yani kargosu 30 nisan’da teslim edilen müşterinin iade süresi, 18 Mayıs’tan sonra başlayacaktır. İşte N11’in konuyla ilgili bilgilendirme maili;

Değerli İş Ortağımız,

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, 29 Nisan – 17 Mayıs arasında, genelgede istisna olarak belirtilen faaliyet alanlarına ait iş yerleri dışında kalanlar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Bu kapsamda, kargo şirketleri çalışıyor olmasına rağmen bazı iş ortaklarımızın mağazalarının kapalı olması ve müşterilerimizin kargoya gidişlerde sorun yaşayabileceği göz önünde bulundurularak, 15 Nisan – 17 Mayıs aralığında oluşturulan siparişler için tam kapanma süresi, Cayma Hakkı gün değerlendirmesinden hariç tutulmuştur.

İlgili tarihler arasında verilen siparişler için Cayma Hakkı süresinin, tam kapanma süresindeki günler dahil edilmeden değerlendirilmesi gerekmektedir. Değerlendirme sürecinizi, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak ilerletebilirsiniz.

Ek olarak, “3 İş Günü + 24 saatlik süre” şeklinde olan Mağaza İade / Değişim Talebi değerlendirme kısıtı, 17 gün olarak revize edilmiştir. Kargolar tarafınıza ulaşana kadar ret vermemeniz önemle rica olunur.

 

İş birliğiniz için teşekkür ederiz,
n11.com

 

 

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir