Trendyol Başarılı Satıcı Rozeti Nedir ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. Trendyol

Trendyol Başarılı Satıcı Rozeti Nedir ve Nasıl Alınır?

0

Trendyol Başarılı Satıcı rozetini üstün performans gösteren satıcıları için göstermeye hazırlanıyor. Trendyol’un satıcılar için 21 Eylül’de duyurduğu yeni özelliği Başarılı Satıcı rozeti hakkında detaylı açıklama.

Trendyol Başarılı Satıcı Rozeti Nedir?

Platformda performansını her zaman en üst düzeyde tutan satıcılar için, hizmet farkını müşterilere daha iyi yansıtabilmek için sunmuş olduğu bir rozettir. Başarılı Satıcı rozeti, üstün performans gösteren satıcıların mağaza profillerinde mağaza adının alt kısmında yer alacaktır. Böylelikle platformda kaliteli hizmet veren satıcıların, müşteriler tarafından güvenirliliği de artırılması hedefleniyor.

21 Eylül’de duyurulan yeni özellik aşağıdaki gerekli şartları taşıyan tüm satıcıların profillerinde gözükmeye başladı. Ürün ekranlarında henüz yer almayan rozetin ilerleyen zamanlarda ürün sayfalarında da gösterileceğini düşünüyoruz. Böylelikle BuyBox‘ta kaliteli satıcıların farkını ortaya çıkararak, rekabeti olumlu etkileyecektir.

Başarılı Satıcı Rozeti Nasıl Kazanılır?

  • Trendyol‘da en az 1 senedir satış yapmak.
  • Son 6 ay satıcı puanının 9’un altına hiç düşürmemek ve son 6 ayın en az 4’ünde satıcı puanını hep 9.5 üzerinde tutmak
  • Son 6 ay boyunca ayda ortalama en az 150 sipariş gönderimi yapmak.
  • Müşteriler tarafından beğenilen ürünler sunmak, ürün değerlendirme puanlarını 4’ün üzerinde tutmak.
  • Kusurlu, eksik, görselden farklı vb. konularda müşteri şikayeti almamak ve yüklenen ürünlerde herhangi bir sahtecilik şüphesi taşımamak.

Başarılı Satıcı Rozeti Kalıcı Mıdır?

Başarılı Satıcı rozeti, her satıcı için her ay yukarıdaki kriterlere göre yeniden hesaplanır. Satıcı, başarı kriterlerini karşıladığı süre boyunca rozet mağaza profilinde gözükmeye devam eder.

Trendyol Başarılı Satıcı Rozeti Nasıl Gözüküyor?

Başarılı Satıcı Rozeti, mağaza profillerinde mağaza adının hemen altında yer almaktadır. Eğer büyük bir markanın resmi mağazası Trendyol’da mevcut ise bu rozetin hemen solunda ‘Resmi Satıcı’ rozeti de bulunur.
Trendyol Başarılı Satıcı Rozeti

Siz bu rozet hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir