Trendyol’da 8 Karakter ve Üstü Mağaza İsimleri Aramalarda Gözüküyor
  1. Anasayfa
  2. Trendyol

Trendyol’da 8 Karakter ve Üstü Mağaza İsimleri Aramalarda Gözüküyor

0

Trendyol’da bildiğiniz üzere site içi aramalara mağaza adı yazıldığında mağazaya ulaşılamıyor idi. Ancak mağazanın kendi adıyla satışa açtığı bir ürünü varsa, bu üründen mağazaya ulaşabilmek mümkündü. Kullanıcıların bir çoğu bu şekilde mağaza profiline ulaşmayı bilmiyor, bilenler de zahmetli olduğu için uğraşmıyordu.

Trendyol satıcıları bu sorunu geri bildirim olarak iletmiş olmalı ki, ekipler bununla ilgili çalışma yapmış ve uygulamaya almışlar. Fakat şöyle bir detay var. Trendyol aramalarda çıkmak için 8 karakter ve üzerindeki mağaza isimlerini arama sonuçlarında öneri olarak gösterecek. Peki ama neden? Anlayabildiğimizi sanmayın, biz anlam veremedik. Sizin fikriniz var ise yorum kısmında paylaşın. Arama sonuçlarında oluşabilecek sorunların önüne geçmek maksadıyla yapılmış bir hamle mi yoksa bizim bilmediğimiz 7 karakter ve altı mağazalar zaten aramalarda çıkıyor mu?

Mağaza İsmi Önerilmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mağaza adında Ltd. Şti., A.Ş. vb kısaltmalar yer almamalı.
  • Eğer Trendyol.com’da mağaza adınızla aynı mağaza ismini içeren başka bir mağaza bulunuyorsa aramada adınız çıkmaz.
  • Mağaza adında en az 8 karakter bulunmalıdır.
  • Mağazanızda satıcı logonuz mevcut olmalıdır.
  • Mağaza adınızın aramada çıkması için tam adıyla yazılması gerekmekte.
  • Satış ve operasyon performansının düşmesi durumunda arama gösteriminde çıkmayabilirsiniz.

Gelelim bizim yorumumuza; öncelikle mağaza adınızda Ltd. Şti ya da benzeri ibareler var ise bunları bir an önce kaldırmanızı tavsiye ederiz. Zira hem gereksiz hem de profesyonellikten uzak bir izlenim. Mağaza adınızın içerisinde farklı bir mağaza bulunuyorsa karışmaması için aramada gözükmezsiniz. Yani Tencere Dünyası diye mağazanız var diyelim. Tencere isminde başka bir mağaza var ise ikiniz de aramada çıkmayacaksınız.

Mağaza adınızda en az 8 karakter olmalı, neden bilmiyoruz. Logo olmalı; işini kaliteli yapmaya çalışanlar için bunun önemini anlatmaya gerek yok. Tam adıyla yazılmalı; Tencere Dünyası isimli mağazanız için müşterilerin mağazayı bulması için tam şekilde yazmalı. Mağaza puanınız düşükse (genelde 9.0 altı kötü olarak sayılır) aramalarda gösterilmezsiniz.

 

 

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir