E-Ticaret Satıcıları İçin Muafiyet Dilekçe Örneği
  1. Anasayfa
  2. Haberler

E-Ticaret Satıcıları İçin Muafiyet Dilekçe Örneği

8

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında alınan kararla 29 Nisan 19.00 – 17 Mayıs 05.00 tarihleri arasında Tam Kapanma uygulanması kararlaştırılmış. 

Alınan karar sonrasında yayımlanan genelgede Elektronik Ticaret (E-ticaret) yapan işletmelere dair hiçbir bilgi yer almamaktadır. Konu ile ilgili Kaymakamlık ve Valilik’lerin de net bir bilgisi olmaması sebebiyle bizim hafta sonu kısıtlamaları için Kaymakamlığa sunmuş olduğumuz dilekçe örneğini paylaşacağız. Bu dilekçe ile İlçe Kaymakamlığından olumlu yanıt gelmiştir.

Her ilin ve ilçenin uygulama şekli farklı olabileceği ihtimaline karşı öncelikle telefonla bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Telefonla teyit ettikten sonra aşağıdaki evrakla bulunduğunuz vilayetin ilgili kurumuna giderek evrakları teslim etmelisiniz.

Tam Kapanma Muafiyet Evrakları

1- Dilekçe Örneği (Docx / Doc )

2- Vergi Levhası (Faaliyet kodunuzun 479114 olması dilekçe için önem teşkil eder)

3- Çalışanlarınız var ise Sigorta Döküm Evrakları (Çalışanınız olduğunu kanıtlamak için)

Tam Kapanma Muafiyet İşlemleri Nasıl Yapılır?

1- Üstte belirtiğimiz gibi öncelikle telefonla istenilen evrak veya o bölge için uygulanacak şartları teyit ediniz.

2- Yukarıdaki şekilde belgeler talep ediliyorsa, öncelikle Dilekçe örneğini -Word dosyası olarak paylaştık- kendinize göre düzenlemelisiniz. Sadece kendiniz için alacaksınız ‘işletme çalışanlarımızın’ kısmını silerek ‘işletme sahibi olan şahsımın’ şeklinde düzeltin. 

3- Faaliyet kodunun yazılı olduğu Vergi Levhanızın çıktısını alın.

4- Çalışanlarınız için de alacaksanız Sigorta Döküm Kağıtlarını da sunmanız gerekmektedir. Bu evraklara muhasebecinizden talep edebilirsiniz.

5- Tüm bu evraklar ile bağlı bulunduğunuz -önce- kaymakamlığa, eğer burası bakmıyorsa valiliğe bizzat gidip teslim etmelisiniz.

Evrak tesliminden sonra dilekçede yazmış olduğunuz telefon numarasına Olumlu/Olumsuz SMS bildirimi yapılacaktır.

 

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Biz bu şekilde önceki hafta sonu kısıtlamasından iznimizi alarak faaliyetlerimize devam etmiş idik. Bulunduğunuz il/ilçede farklı süreçler var ise yorumlarda il/ilçe belirterek deneyimlerinizi paylaşmanız diğer kullanıcılarımıza yardımcı olacaktır. 

Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz. 

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

  1. Sonuç nedir kimden nasıl izim alacagiz

  2. 3 farklı ilçe kaymakamligindan3 farkli firma için red aldik vergi levhasinda imalat yazmadığı sürece eticaret icin izin alamadik.

    • Merhaba, çok üzücü. İl Hıfzıssıhha Kurulu’na ulaşıp bilgi almayı denediniz mi? Her vilayetten farklı ses çıkıyor. Kimsenin bir şey bildiği yok ne yazık ki. Başvuru yapıp ret yediğiniz il/ilçe paylaşır mısınız? Aynı yerden farklı sonuç alanlar olabilir belki.

  3. Kaymakamlığı gittiğimde 479114 kodu için izne gerek olmadığını muaf sayıldığımızı ilettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir