Trendyol Express Adresten İade Sistemi Başladı!
  1. Anasayfa
  2. Trendyol

Trendyol Express Adresten İade Sistemi Başladı!

0

Trendyol, Hepsiburada’nın ardından kendisi de Trendyol Express firması aracılığıyla ‘Adresten İade’ sistemini devreye aldı. 17 Mayıs itibariyle yayıma alınan sistem, Trendyol Express’in teslim ettiği tüm adreslerde hizmet veriyor.

Adresten İade sisteminin amacı, müşterilerin iade etmek istediği ürünler için kargo şubesine gitmeden evinden iadesini gerçekleştirmesidir. Müşterinin iadeyi gerçekleştirebilmesi için kargosunun Trendyol Express ile teslim alması gerekiyor. Başlangıçta kısıtlı bölgeler ile test denemeleri yapılacak ve sonrasında hizmet bölgeleri tamamen Trendyol Express’in dağıtım ağının olduğu noktalar olacak.

Adresten İade Kargo Ücreti Ne Olacak?

Adresten İade sisteminin kargo ücreti Trendyol Express’in mevcut kargo ücretleri ile aynı olacak.  Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu soru olan “Trendyol adresimden alınsın ücretli mi” istinaden;

Müşteriler ‘Adresten İade’ için herhangi bir ücret ödememektedir. İade etmek istediğiniz ürünler ücretsiz şekilde adresinizden iade edebilirsiniz.

 Satıcılar Olarak Sistem Ne Kadar İyi?

Bu sistemi ilk olarak Hepsiburada kullanmaya başladı. Biz, iadenin bu kadar basitleştirilmesini doğru bulmuyoruz. İki sistemde de ürünlerin iadesini azaltacak herhangi bir çalışma bulunmuyor. Ne gibi diyenler olabilir. Tekstil grubunda en çok iadeler gerçekleşiyor fakat aktif bir beden tablosu hizmeti hiçbir platformda sunulmadı. Özellikle Trendyol bu konuda çalışma yapacağız diye geçtiğimiz yıl eğitimlerde bilgi vermiş idi. Görüldüğü üzere konuyla ilgili herhangi bir çalışma yok. Teknik olarak iadeyi minimuma indirecek hiçbir çalışma yokken, iadeyi bu kadar kolaylaştıracak sistemin kısa sürede hizmete sunulması satıcıları bitirmekten başka bir işe yaramayacak.

Trendyol Tarafından Gönderilen Mail İçeriği

Değerli İş Ortağımız,

17 Mayıs (bugün) itibarıyla Trendyol olarak müşterilerimize sunduğumuz kargo şubelerinden iade imkanına ek olarak “Adresten İade” sürecini hayata geçiriyoruz.

Trendyol Express ile teslimatı gerçekleşmiş olan siparişlerinizin iadesi, müşterilerimizin talebi doğrultusunda Trendyol Express ile kapılarından alınıp sizlere teslim edilecektir.

Limitli bölgelerde geçerli olacak “Adresten İade” hizmetimizde Trendyol Express’in kargo ücret yapısı devam edecektir. “Adresten İade” ile teslim edilecek ürünlerinizi, Satıcı Paneli>İade İşlemleri sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Trendyol Ekibi

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir