Trendyol Hızlı Satıcı Özelliği Kullanıma Sunuldu
  1. Anasayfa
  2. Trendyol

Trendyol Hızlı Satıcı Özelliği Kullanıma Sunuldu

0

Trendyol Hızlı Satıcı, özelliği Trendyol tarafından 13 Nisan 2022 tarihinden kullanıma sunuldu.  N11 tarafından uzun yıllardır kullanılan Hızlı Satıcı rozeti, Trendyol tarafından da kullanılmaya başlandı. İşte Hızlı Satıcı rozetine dair tüm detaylar.

Hızlı Satıcı Rozetine Nasıl Sahip Olunur?

  • Son 1 ayda en az 150 sipariş gönderimini tamamlamış olmalısınız.
  • Son 1 ayda gelen siparişlerin en az %90’ını 24 saatten kısa sürede kargoya teslim edilmiş olmalı.
  • Ürünlerinizin en az %90’ınında ‘Hızlı Teslimat’ etiketi tanımlanmış olmalı.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Teslimat Termin Süresi Güncellendi

Hızlı Satıcı Rozeti Kalıcı Mı?

Rozet kalıcı değildir. Her ayın ilk haftası yukarıdaki şartlara olan uyguluğunuz hesaplanarak gösterilip, gösterilmeyeceğine sistem otomatik karar verir. 150 sipariş altında, siparişlerinizi kargoya geç teslim ettiğiniz takdirde Hızlı Satıcı Rozeti tanımlanmayacaktır.

Stoksuz satış yapıyorsanız hem ceza almamak hem de müşteriyi mağdur etmemek adına Hızlı Teslimat etiketi tanımlamanızı öneririz.

Hızlı Satıcı Rozeti Mağazada Nerede ve Nasıl Gözüküyor?

Hızlı Satıcı rozeti şimdilik sadece mağazanın ana sayfasında gözükmektedir. İlerleyen güncellemelerde ürün sayfasında da bu rozetin gözükeceğini düşünüyoruz. Çünkü müşterilerin büyük kısmı ürün sayfasından direkt sepete gidip siparişi tamamlıyor. Satıcının sahip olduğu rozetlere dikkat etmiyor. N11’de olduğu gibi ürün sayfasındaki mağaza profili alanında gözükeceğini tahmin ediyoruz.

Hızlı Satıcı Rozeti Kullanıma Sunuldu Mu?

Evet, Trendyol yeni rozeti hakkında bilgi verdiği 13 Nisan 2022’de hemen bu şartları sağlayan mağazalara rozetlerini göstermeye başladı.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir