Trendyol’da Hızlı Teslimat Termin Süresi Güncellendi

625
Trendyol’da Hızlı Teslimat Termin Süresi Güncellendi

Trendyol’da Hızlı Teslimat ile çalışan mağazaların yaşadığı sorun olan termin süresi problemine Trendyol ekibinden çözüm geldi.

Bildiğiniz üzere Hızlı Teslimat özelliğine sahip ürünleri kargoya vermek için sipariş anından itibaren 24 saatlik sayaç geri sayıma başlıyordu. 24 saatlik sayaç dolduktan sonra sistem üzerinde otomatik ‘gecikme’ bildirimi gözüküyordu. Aras, Sürat ve fiziki şubesi olan kargolarla çalışanlar için bu durum çok sorun teşkil etmese de ne zaman geleceği belli olmayan Trendyol Express’te bu gecikme bildirimine sıklıkla denk gelmişsinizdir.

Sadece kargo tesliminde değil, kargo şubesine ürünleri teslim ettikten sonra da kargo firmalarının sistem problemlerinden dolayı kargo bilgileri geç yansıyordu. Bazen kargo firmalarında yaşanan sorunlar dolayısıyla kargo bilgileri sisteme gün atladıktan sonra yansıyordu. Hal böyle olunca da gecikmeler panelde karmaşaya neden oluyordu.

Trendyol, yeni yaptığı düzenleme ile 24 saatlik sayaç yerine bir sonraki iş günü saat 20:00’a kadar termin süresi tanımladı. Yani siparişin geldiği saatten itibaren sayaç 24 saat olarak çalışmayacak. Bir sonraki iş günü saat 20:00’a kadar sürenizin olduğunu göreceksiniz. Aşağıda saatlerle örneklerini açıklayacağız. Siparişin geldiği günün ertesi günü 20:00’a kadar kargoya teslim etmelisiniz.

Nasıl Çalışır?

 • Pazartesi saat 01.00’de gelen hızlı teslimat siparişini, Salı saat 20.00’ye kadar kargoya teslim etmeniz gerekir.
 • Pazartesi saat 13.00’te gelen hızlı teslimat siparişini, Salı saat 20.00’ye kadar kargoya teslim etmeniz gerekir.
 • Pazartesi saat 23.00’te gelen hızlı teslimat siparişini, Salı saat 20.00’ye kadar kargoya teslim etmeniz gerekir.
 • Cuma saat 13.00’te gelen hızlı teslimat siparişini, Cumartesi saat 20.00’ye kadar kargoya teslim etmeniz gerekir.
 • Cumartesi saat 13.00’te gelen hızlı teslimat siparişini, Pazartesi saat 20.00’ye kadar kargoya teslim etmeniz gerekir.

Trendyol‘dan Önemli Not: “Ürünlere yapacağınız tanımlama sonrasında ilgili ürünleri termin süresi içinde kargoya vereceğinizi kabul etmiş olursunuz. Her hafta başında son 2 hafta içindeki kargoya teslim süreleriniz ürün bazlı olarak hesaplanacaktır. Performansınızın düşmesi halinde ürünlerinizdeki “Hızlı Teslimat” etiketleriniz ve hızlı teslimat etiketi tanımlama yetkinizin kaldırılabileceğini hatırlatmak isteriz.”

Benzer Yazılar
1 Yorum
  Trendyol Hızlı Satıcı Özelliği Kullanıma Sunuldu - Satıcı Portalı

  […] İlginizi Çekebilir: Hızlı Teslimat Termin Süresi Güncellendi […]

  14 Nisan 2022 Cevapla

Bir cevap yazın