Trendyol ve HepsiBurada Cumartesi’yi İş Günü Olarak Tanımladı
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Trendyol ve HepsiBurada Cumartesi’yi İş Günü Olarak Tanımladı

0

Trendyol ve HepsiBurada, pandemi kısıtlamaları sebebiyle Cumartesi gününü iş günü olarak tanımlamaktan çıkarmış idi. Bu günlerde bazı günler kargo çalışmasına rağmen sistemlerde iş günü olarak sayılmadığı için kargo sürelerinde bir eksi puan getirmiyordu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından yapılan değerlendirme sonrasında 1 Temmuz 2021 itibariyle yasakların tümden kalkmasına karar verildi.

Yasakların kalkmasıyla birlikte pazar yerleri de yasaklara göre aksiyon almaya başladı. İlk olarak HepsiBurada tarafından gönderilen bilgilendirme mailinde iş gününün kalktığı paylaşıldı.

HepsiBurada’nın paylaştığı mail içeriği;

Değerli İş Ortağımız,

Haftasonu sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte müşteri memnuniyeti ve satış trafiğini arttırmak amacıyla 2 Haziran 2021 tarihi itibariyle daha önce ki uygulamamızda olduğu gibi, Cumartesi günleri  günü sayılacaktır.

Böylelikle hep birlikte müşteriye doğru teslimat süreleri göstererek ürünün satışa dönmesini ve müşteri memnuniyetini arttırmış olacağız.

Cumartesi çalışma imkanı olmayan  ortaklarımız; Cumartesi kargoya son teslim süresi dolacak olan siparişlerini Cuma gün sonuna kadar kargoya teslim etmelidir. Cumartesi çalışma imkanı olan firmalarımız Pazartesi yoğunluk yaşamamak adına ürünlerini haftasonu kargoya teslim edebilirler.

Önemli Not: Kargo veriliş süreleri müşterinin satın alma kararını doğrudan etkilediği için Hepsiburada olarak tüm  ortaklarımıza bu süreyi en fazla “1” gün olarak belirlemesini öneriyoruz.

23 Haziran 2021 tarihinde ise Trendyol da Cumartesi gününü iş günü olmaktan çıkaracağına dair bilgilendirme maili gönderdi. Kendilerinin mail olarak gönderdiği açıklama ise şöyle;

Değerli İş Ortağımız,

Kapanma süreci öncesi normalde iş günü olarak sayılan Cumartesi gününü operasyonel bir aksaklık yaşamamanız adına iş günü olarak değerlendirmeyeceğimizi belirtmiştik.

Normalleşme takvimi ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması ile birlikte 1 Temmuz 2021 itibariyle Cumartesi günleri iş günü olarak değerlendirilmeye devam edecektir.

Planlamanızı bu doğrultuda yapmanızı önemle rica ederiz.

Bu iki platform haricindeki tüm pazar yeri platformları 1 Temmuz 2021 itibariyle Cumartesi günlerini iş günü olarak saymaya devam edecektir. Sizler de çalışma planlarınızı bu doğrultuda revize etmenizi tavsiye ederiz.

Bol Satışlar :)

 

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir